top of page
20200818_163049_edited.jpg

HAKKIMDA

1979 yılında İstanbul'da doğdum. Küçük yaşlardan beri müziğe ilgim vardı ve 12 yaşında dayımın abim ve bana bir akustik gitar hediye etmesiyle gitar çalmaya başladım. Önceleri biraz kendi denemelerimle biraz abimden öğrendiklerimle düşe kalka bir şeyler yapmaya çalışıyordum. İki yıl böyle geçti. Daha sonda yakın çevremizde gitar dersi alan bir arkadaşımla tanışmamla gerçekten gitar çalışmaya başladım. Hiçbir zaman düzenli ders almadım ancak arada arkadaşımdan öğrendiklerimi çok çalışıp, elime geçen her kaynağı değerlendirerek kendi başıma gitar çalmamı geliştirip öğrenmeyi başardım.

3 yıl sonra 17 yaşımda çevrede oturan arkadaşlarıma gitar dersi veriyordum ve 18 yaşımı doldurduğumda cıvardaki gruplarda ve barlarda çalıyordum.

Jimi Hendrix, Alvin Lee, Ritchie Blackmore, Gary Moore, Stevie Ray Vaughan, Richie Sambora, Marty Friedman, Yngwie J. Malmsteen ve Guthrie Govan etkilendiğim gitaristler arasındadır.

 

2002 yılında Berklee College Of Music burs seçmelerine katıldım. Burs aldım ancak daha sonra gelişen kişisel sebeplerden dolayı gidemedim. 2004 yılında Berklee seçmelerinde çaldığım Yngwie J. Malmsteen'in Far Beyond The Sun parçasının kaydı Japonya Yngwie J. Malmsteen Mega Fan Site tarafından düzenlenen Stars Project kapsamında yayınlanan dünyadan gitaristlerin seçildiği toplama albümde yer aldı

 http://www.yngwie-megafan.org/stars/Stars.html

 

2003 yılında bir yandan Öztop Müzik'te (Serdar Öztop) ses teknisyeni olarak çalışmaya başladım ve Erol Evgin, Bora Uslusoy, Taylan Ayık, Sarp Maden gibi sanatçıların ve birçok albümün kayıtlarını yaptım, bir yandan da Jokerstore Müzik dershanesinde gitar eğitmenliği yapmaya başladım ve 8 yıl boyunca orada ders verdim

 

2004 yılında bir dönem Deniz Arcak'la çaldım ve daha sonra heavy metal grubu Diken'in kadrosuna katıldım.

 

2005-2007 yılları arasında Evgin Müzik bünyesinde tonmaister, gitarist, besteci olarak Murat Evgin'le birlikte dizi, film müzikleri ve albüm kayıtları yaptım. 

 

2007 yılında Jokerstore' da kendi kayıt stüdyomu açtım ve 3 yıl boyunca Abdullah Oğuz, Sarp Maden, Cenk Eroğlu ve birçok kişi için dizi müzikleri ve kayıtlar yaptım

 

2011 yılında askerden geldikten sonra artık kendi bestelerim üzerine yoğunlaşmaya karar verdim aynı yıl Cenk Eroğlu'nun grubunda gitarist olarak çalmaya başladım.

 

2012 yılında  Andy Timmons Band İstanbul Konseri'nin açılış grubu olarak kendi grubumla sahne aldım. 

 

2013 yılında muhteşem bir söz yazarı, besteci ve solist olan şu anki eşim Kristal Sıla ile tanıştım ve bir yıl sonra birlikte Kristalin isimli grubumuzu kurduk. O zamandan beri yaptığımız çalışmaların sonucu olarak 2020 yılında ilk albümümüz "Dünyalar Benimmiş" ve ninni albümümüz "Tatlı hayat" ı yayınladık.  

www.kristalinmuzik.com

 

Bütün bu yıllar boyunca gitar dersi vermeyi ve çeşitli projelerde gitarist, aranjör ve tonmaister olarak çalışmayı sürdürdüm.

Şu an kendi albümüm "Poet and Warrior - Şair ve Savaşçı" nın kayıtlarına devam etmekteyim.

bottom of page